22017Nis
Günlük  “Yaşlanma Karşıtı” reçeteniz…

Günlük “Yaşlanma Karşıtı” reçeteniz…

Her yaş, her mevsim, her şartta günlük cilt bakım rutininizde   “temizle, nemlendir, koru” 3 altın kuralına uymalısınız. Ancak 25 yaş sonrasında  bu kurallara  antiaging  ürünler ve tedaviler de ilave olmalıdır.

Her sabah cildinizi yumuşak bir temizleyici ve tonikle temizleyin.  Nemlendiricinizin altına, özellikle güneşli mevsimlerde, olmazsa olmaz, antioksidan (vitamin içerikli ) serumlar kullanın. Hiyaluronik asit içeren bir nemlendiriciyi  serumdan sonra tüm yüz, boyun ve dekoltenize uygulayın. Eğer makyaj yapıyorsanız, nemlendiricinizi cildinizi makyaja hazırlamak için iki kez uygulayın. En üste en az spf 30 güneşten koruyucu uygulayın. Nemlendiricinizi ve koruyucunuzu kıyafetiniz gibi düşünün. Cildinizi o günkü ihtiyacına, sorununa, hava şartlarına, sosyal aktivitenize göre değiştirebilirsiniz.

Akşamları cildinizi yumuşak bir temizleyici ile  iki kez temizleyin.  İlki cildinizi  gün içinde biriken kir ve makyaj kalıntılarından temizlemek, ikincisi ise detoks etkisi yaparak cildinizi arındırmak, dengelemek ve asıl bakıma hazırlamak içindir. Daha sonra, antiaging  etkili retinol içeren serum veya kremler kullanın. Üzerine  yoğun,   yapılandırıcı nemlendirici sürün.

Ancak, sadece dışarıdan sürülen ürünlerle yaşlanmaya karşı önlem alamayacağınızı unutmayın. Sağlıklı yaşamı bir hayat biçimi olarak benimsemeden,  kozmetik olanakları zorlayarak, düşlerimizdeki kusursuzluğa ulaşmanız mümkün değildir. Sigara ve alkol tüketmeyin. Yeterli, dengeli (az yağlı ve kalorili) ve doğal beslenin.  Bol meyve, sebze tüketin; diyetisyeninizden beslenme desteği alın. Antioksidan, mineral ve vitamin destekleri kullanın.   Mimik kaslarınızı aşırı kullanmayın. Onları dinlendirin. Kozmetik ürünlerden ve uygulamalardan yararlanın.

 Uygun ürün & tedavi seçimi  ve  ayrıntı için dermatoloğunuzdan yardım alın…