BOTOKS ile kırışıklıklardan kurtulun…

Botox enjeksiyonu, yüz görünümünde yenileme, gençleştirme düşünen hastalarda, etkisi geçici olmakla birlikte etkili ve güvenli bir tedavi şeklidir. Tıp dünyasında 1970 yılından beri kullanılmaktadır.

Yıllar içinde sevinç, mutluluk, hüzün, kızgınlık, şaşkınlık gibi duygusal olaylar sonucu yüzümüzdeki mimik (ifade) kasları hareket eder. Bu ifade kaslarının hareketlerine bağlı olarak kasların üzerindeki ciltte çizgilenmeler oluşur. Yüz gevşediğinde ise kaslar normal hallerine geri dönerler. Yaşam boyunca sayısız defa tekrarlanan kas hareketlerin birikimi sonucu, esnekliğini kaybeden ciltte derin çizgiler oluşur. Özellikle mimiklere dayalı iletişim kuran (meslekleri gereği) kişilerin yüzlerinde, oldukça genç yaşlarda, ifade çizgileri belirginleşir. Bu çizgiler henüz yerleşmeden, koruyucu amaçlı Botox uygulamaları, etkili bir önlem olabilir.

Aynadaki yüzümüze kayıtsız kalabilmemiz imkansız… “Ne yapsam, hangi yönteme başvursam, hangi kremi kullansam?” diye düşünür, çareler ararız. Unutmayın, bu mimik çizgileri alttaki kasların kasılmasına aittir ve hareket sırasında oluşur. Dıştan sürülen hiçbir kremin bu tabakaya ulaşması mümkün değildir. Nasıl anahtar deliğinden top geçmez ise bu çeşit uygulamalarda da etkin sonuç elde edilemez. Botox enjeksiyonuyla direkt mimik kaslarına ulaşılarak bu kasların hareketi geçici süre ve geriye dönebilir bir şekilde yumuşatılabilir, bazı durumlarda da yok edilebilir.

Botox uygulamalarında marifet, yüzde hafif mimiklerin kalmasına özen göstererek, yüzün doğallığını korumaktır. Doğru teknikle yapılan Botox uygulamasından sonra kişi dinlenmiş, gençleşmiş bir görünüme kavuşur. Otuz yıldır tıbbın diğer alanlarında güvenle kullanılmaktadır. Son on yılda, kozmetik alanda kullanılmaya başlanmış ve cerrahi olmayan yaşlanmayı önleyici tedavilerin köşe taşı haline gelmiştir. Yan etkisi olmayan, basit, güvenilir ve bir kahve molası kadar kısa süren bir uygulamadır. Uygulamadan hemen sonra kişi aktif yaşantısına dönebilir.

“Kaşlarımın arasındaki çatık çizgileri beni sakin olsam da öfkeli gösteriyor.”
“Alnımdaki çizgiler beni olduğumdan daha yaşlı, endişeli ve yorgun gösteriyor.”
“Gülmeyi seviyorum, ama göz kenarlarım çok fazla kırışıyor.”
“Güneşe bakamıyorum. Hem göz kenarlarımdaki çizgiler belirginleşiyor. Hem de iki kaş aramdaki çizgiler derinleşiyor.”
“Kaşlarımın daha fazla kalkık olmasını isterdim.”
“Gözlerim çok kısık, daha belirgin ve büyük olmasını isterdim.”
“Göz kapaklarım zamanla düştü.”
“Güldüğümde diş etlerim gözüküyor. Bu nedenle gülmekten çekiniyorum.”
“Burun ucum biraz daha kalkık olsaydı.”
“Gülerken, burnumun iki yanında yelpaze gibi kırışıklıklar oluşuyor.”
“Boynumda zamanla yatay ve dikey çizgiler belirdi.”
“Ağız çevremde, sigara içimine bağlı olabilir, ince, dikey çizgiler oluştu.”
“Dudak köşelerim aşağıya doğru düştü. Bu durum bana hüzün ve yorgun ifadesi veriyor.”
“Dekoltemde çizgiler oluştu.”

Bu düşünceler sizi rahatsız mı ediyor?
Siz de “Botox”un nimetlerinden yararlanın…
Hissettiğiniz kadar iyi görünün.

Konuyla İlgili Makaleler

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*