282021May
Dudaklara doğal gençlik ve güzellik; “Russian lips” -Rus Dudak Dolgusu-tekniği

Dudaklara doğal gençlik ve güzellik; “Russian lips” -Rus Dudak Dolgusu-tekniği

Dudaklarımız, yüzümüzün alt kısmının en belirleyici, en hareketli, en çok kullanılan bölgesi. Gençliğimizi, güzelliğimizi, çekiciliğimizi, gülüş şeklimizi belirler; kişiliğimizi,  ifademiz, duygu durumumuzu yansıtır. Sosyal  medyanın ve dijital yaşamın kişiler üzerindeki etkisi nedeniyle de  son yıllarda  dudak şekli ve yapısı daha da önem kazanmıştır.

Dudaklar; en dolgun ve doğal yapısı 18-20 yaş civarındadır. Yaş alma,  güneş, sigara içimi  ve benzeri çevresel nedenlerle geri sayım başlar; hyaluronik asit kaybıyla birlikte dolgunluğunu, nemini kaybeder, incelir. Hyaluronik asit içeren dolgu maddelerinin uygun tekniklerle enjeksiyonu ile eski şekli, nemi tekrar kazandırabilir;  kontürleri belirginleştirebilir;  daha canlı, dolgun, pürüzsüz bir görünüm sağlanabilir.

‘Rus dudağı” doldu uygulaması ise,  bir dudak dolgu uygulamasının ismidir; Rus Matruşka  iç içe yerleştirilmiş oyuncak bebeklerin dudak şeklinden türetilmiştir. Geleneksel dudak dolgusunun aksine,  uygun derinlikte, uygun ürün seçimi ve uygun teknikle yapılır.  Dudağın önden projeksiyonu en aza indirilirken dudakların gövdesine  hacim ve kaldırma eklenir; dudak kontürleri daha daha belirgin ve dışa kıvrılmış olur. Ayrıca bu teknikle uygulama sonrası dolgu dudak çevresine yayılmaz; “ördek dudağı” görünümü oluşmaz.

Bu uygulamalar  ağrısız, öğlen arasında yaptırıp akşam normal sosyal yaşantınıza dönebileceğimiz uygulamalardır. Ancak, ileri bir enjeksiyon tekniğidir; uzmanlık ve tecrübe gerektirir.  Dudağa doğal bir dolgunluk, canlılık kazandırılır.