62019Oca
Akıllı cilt yenileme “MEZOPEELİNG – AKILLI PEELİNG”

Akıllı cilt yenileme “MEZOPEELİNG – AKILLI PEELİNG”

Dış güzelliğin ve görsel çekiciliğin ön plana çıktığı günümüzde bayan ve erkekler, zamanın alıp götürdüğü tazeliği, gençliği onarabilmek;  lekeleri, izleri giderebilmek, ışıltılı bir cilde sahip olabilmek için ameliyatsız estetik uygulamalara sıklıkla başvuruyorlar. Medikal estetik yöntemlerde de hızla yeni teknolojiler, uygulamalar hedefe ulaşan çözümler sunuyor.

Yeni geliştirilen özel bir teknoloji sayesinde,  özellikle enjeksiyondan korkanlar için, iğne kullanılmadan cilt altında kolajen üretimi uyarılıyor, elastikiyet artışı, anında lifting ve yenilenme etkisi sağlanıyor. İçeriğindeki antioksidan korumalarla da cilt yüzeyini onarırken, aynı zamanda cildin rengi düzenleniyor, lekelerde açılma, ciltte aydınlanma oluşuyor. Nemlendirici özellikteki maddelerle cilt yoğun nemleniyor, germe etkisi yapıcı özel proteinlerle de botoks etkisi sağlanıyor. Böylece tek uygulama ile germe, yenilenme, ciltte aydınlanma, nemlendirme, antiaging, bio-güçlendirme ve antioksidan korunma gibi 7 farklı etki elde ediliyor. İşlem sonrasında özellikle yüz ve boyun bölgesinde flash bir etki görülmesi nedeniyle özel günlerde tercih edilmekte.

 Her mevsim, her cilde (koyu renkli cilt tipler dahil), bayan, erkek, her yaş grubuna uygulanabiliyor. İğnesiz, acısız ve ağrısız bir uygulamadır. İyileşme süresi yoktur. Kızarıklık, morarma, şişlik, kabuklanma gibi etkiler izlenmiyor. Aynı gün içinde güneşe çıkılabilir, makyaj  yapılabilir ve akşam yemek de planlanabilir.

Cilde masajla uygulanıyor. Cildin en üst tabakasını hiç etkilemeden, yıpratmadan, direkt geçerek (yönetici asitler yardımıyla) cildin en derin tabakalarına kadar ulaşır. İçeriğindeki güçlendirilmiş protein yapısında maddeler, antioksidanlar ve vitaminler ile ciltte flash etki oluşturuyor. Uygulama süresi yaklaşık 20 dakika. Yaklaşık 7-10 gün aralıklar ile 4-5 seans uygulanabilir. Özellikle mevsim geçişlerinde kürler tekrarlanabilir. Hatta bazı ciltlerde ayda bir uygulama devam edilebilir. Uygulamaya “gençlik peeling’i” de denilmektedir.

Uygulama alanları sadece yüz ile sınırlı değildir. Yüze ek olarak ayrıca boyun, dekolte, eller, kol ve bacak içleri, diz ve dirseklerde uygulanabilir. Kullanım kolaylığı nedeniyle göğüsler üzerinde de rahat ve etkili bir uygulama imkanı sunar. Ayrıca diğer tedavi kombinasyonlarıyla da etkinliği daha da artar. Hedefinizi belirleyin…Uygun ürün/yöntem seçimi ve ayrıntı için dermatologunuzdan yardım alın!