82020Eyl

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA ENJEKSİYON LİFTİNGİ – “SIVI YÜZ LİFTİNGİ”

 Dolgu maddeleri ve enjeksiyonlarının tek amacı yüzünüzdeki çizgi ve kırışıklıkları gidermek olduğunu düşünmeyin. Bu sıvı mucizeler her ne kadar kırışıklıkları yok etmek için kullanılıyor olsalar da aynı zamanda yüzünüzde lifting sağlıyor, konturlarınızı keskinleştiriyor, yüz “güzellik üçgeni” nizi düzenliyor.

Gençlikte yüz çeneye doğru indikçe daralan, gözler yukarıya doğru,  yanaklar  ve elmacık kemikleri belirgin,  “V”  şekline sahiptir. Yaş almayla birlikte, alttaki kemik, yağ, kas  dokusunda kayıplar ve ciltte dokusal değişiklikler gelişir. Cilt altı dokusunun boşalması, yağ yastıkçıklarının erimesi, cildin elastikiyetinin kaybetmesi, dokuları yerinde sıkıca tutamaması ile cilt yer çekiminin de ilavesi ile aşağıya doğru sarkar. Yüz “V” şeklini kaybeder; “güzellik üçgeni” tersine döner, yüz ovali bozulur.  Değişimi eski fotoğrafınızla yeni bir fotoğrafınızı yan yana koyduğunuzda çok net olarak görebilirsiniz.

 Yüzdeki  sarkmanın, hacim kaybını yerine koymanın en basit ve en etkili yollarından biri eksilen noktaların desteklenmesidir. En çok tercih edilen ise vücudumuzda doğal olarak bulunan hyaluronik asit dolgularıdır. “Enjeksiyon liftingi” veya “sıvı lifting”  uygulaması ile  yüzün hacim kaybı yaşanan,  yaşlanmayı tetikleyen noktalarına nokta atışlarıyla dolgu maddesi enjeksiyonu uygulanır. Kaybedilen hacmi yerine koyarken, cildin sıkılaşmış bir görünüm kazanmasını ve yüz konturlarının yeniden belirginleşmesini sağlar. Enjekte edilen hiyaluronik asit aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini de arttırarak daha sıkı bir cilt oluşumunu sağlar. Ciltte ne kadar doğal kolajen bulunursa, cilt o kadar dolgun, gergin ve esnek görünür.

İşlem, küçük bir iğne deliği açıp oradan mikro kanüllerle uygulanır.  Ufak dokunuşlarla yüzün ifadesi bir anda değişir; üstelik  iş ve sosyal yaşamdan uzak kalmadan,  uygulama sonrası fazla bir bakım gerektirmeden. Diğer güzel tarafı da, işlem yapıldığı anda hemen sonuç vermesidir. Sıvı yüz germenin etkisi, cildin yapısı, kullanılan ürünün türüne ve tekniğe göre  6-24 aydır.Formun Altı

 Deneyimli hekimler tarafından, yaşlanmayı tetikleyen doğru  noktalara, doğru derinliğe, doğru teknikle, doğru ürün kullanıldığında çok doğal bir görünüm elde edilir. Karşıdan bakıldığı zaman, kişinin neresinde nasıl bir uygulama olduğunu anlaşılmaz;  sadece dinç, sağlıklı görünüm fark edilir. Kişi ise hiçbir şekilde yüzünde dolgunluk, sertlik hissetmez; kendini daha canlı, enerjik hisseder.  Herkesin çekindiği abartılı şişmiş yüz görüntüsü olmaz.  Zaman içinde, cildin doğal yapısıyla uyumlu olduğu için,  doğal metabolik süreçler içinde, cilt tarafından emilir.  Cildin kendi yapısıyla uyumlu olduğu için, bir yandan da  kendi  kollajenini de  uyarır. Böylece hiçbir zaman cilt eski haline dönmez. Hatırlatma dozlarıyla, belli aralıklarla işleme devam edilebilir.

 Hangi bölgelere uygulanabilir?

Doğallıktan, kişinin kendisinden uzaklaşmadan cildin her bölgesine uygulanabilir. Aşırı doldurulmuş, gergin uzak görünümlerden kaçınılmalıdır.

 Yanakların şekillendirilmesi; Elmacıklar, çene ve çene hattı yüzün temel profilidir. Yanaklara yapılacak düzgün bir dolgu uygulaması, uygulama yapılan alanı sadece yeniden belirlemekle ve bu bölgeye hacim kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yüzün alt kısmının da şekillenerek, tüm alt yüze lifting etkisi sağlar.

 Çene ve çene hattı; Alt yüzün temel profili ve tek hareketli alanıdır. Ön ve yandan görünümü yüzü tamamlar. Yanlarda keskin bir çene hattı ve elmacıklardan çene ortasına doğru incelen V şekli, yüzün estetik açıdan istenen bir görünümüdür. Yaş almayla, bazen de kilo alımıyla birlikte çene hattında bu keskinlik silinir. Bu durumda kemik yapılara dolgu ile destek verilerek tekrar çene hattı keskinleştirilebilir. Ayrıca, yüzün orta üçgenini, gıdıyı toplar; sarkmayı giderir. Yüzün yan projeksiyonunu gözle görülür ölçüde düzeltir.

Ağız liftingi; Dudak çevresindeki derin çizgiler yaşımızı olduğumuzdan fazla gösterebilir. İlave olarak ağız köşeleri de aşağıya sarkmaya başlarsa, görüntüye hüzün de eklenir. Ağız kenarlarını ve çeneyi dolgu maddeleri ile yumuşatmak, ağzı aşağıya doğru çeken kas hareketlerini azaltır, ağız kenarları yukarıya doğru çekilir.

 Şakak liftingi; Bu bölgenin hacimlendirilmesi ile  gözler daha açık, bakışlar daha canlı görüldüğü gibi, tüm yüz ve yanak yukarıya kalkar.

 Gözyaşı kanalının güçlendirilmesi; gözyaşı kanalı adı verilen alt göz kapağının altındaki kanal, yaşla birlikte derinleşir ve alt göz kapağı uzar. Bu durum, yanak yağ yastıkçıklarının da çökmesiyle birlikte, yaşlanmanın en önemli belirtisidir.   Gözyaşı kanalının güçlendirilmesi, alt göz kapağının yukarıya itilmesi ile  kişi doğal, yenilenmiş, daha az yorgun, genç ve çekici bir görüntüyle sosyal hayatına geri dönebiliyor.

 Bazen de, kişi “kilo vermek istiyorum ama yüzüm çok inceliyor” diye yakınabilir. İşte onlara da yeniden hacimlendirme yapılabilir.  Kişi, yirmi kilo veriyor, ama yüz aynı kalıyor.

 Yenilenmiş bir görünüm istiyor fakat ameliyat için kendinizi hazır hissetmiyorsanız

İyileşme süresinin kısa olmasının istiyor, yüz gerdirme ameliyatı sonrası oluşacak etkilerle uğraşmaya vaktiniz yoksa kırışıklıklardan çok lifting yapılmasını istiyorsanız enjeksiyonları tercih edin.

 Önemli olan, insanın kendini iyi hissetmesidir.

Kendini daha iyi, daha dinamik, daha genç görmeyi doğallık içinde yakalayabilmesidir.

Kozmetik ürünlerden ve uygulamalardan yararlanın!

Hedefinizi belirleyin…

Uygun ürün/yöntem seçimi ve ayrıntı için dermatologunuzdan yardım alın!