62024Tem
Cildimize Kırmızı Güç Desteği “A Vitamini”

Cildimize Kırmızı Güç Desteği “A Vitamini”

Cildimizin “best friend” i A Vitamini (likopen) cildimiz için mucizeler yaratan bir vitamindir. Vücudumuzda sentezlenemez, beslenme desteği olarak alınmalıdır.  Şiddetli akne, güneşe bağlı deri yaşlanması ve bazı deri hastalıklarının tedavisinde biz dermatologlar tarafından çok sevilir ve sıklıkla reçete edilir. İlave olarak, bir antioksidan olarak görev yaparak bağışıklık fonksiyonlarımızı güçlendirir, enfeksiyonlara, kanserlere karşı direncimizi artırır, sindirim ve solunum sistemini destekler.

A vitamini içeren bitkisel kaynaklı besinler koyu renkli meyve  ve  sebzelerdir. Havuç,  ıspanak, lahana, brokoli, biber, domates & domates ürünleri, karpuz, kayısı, çilek, böğürtlen, yaban mersini, çilek, kızılcık, siyah üzüm, erik vb. dir. A vitamini, koyu kırmızı kabuklu bitkilerin, çevresel zararlı etkiler, soğuk, radyasyon,  bakteri ve  mantar enfeksiyonlarından   kendilerini korunmak için ürettikleri  doğal bir silahtır.

Cildinize Kırmızı Güç Desteği A Vitamini from aleveken on Vimeo.

Bize sağladıkları fayda,  hepsinin de antioksidan ve vitamin açısından zengin olmalarıdır. Bir deterjan gibi düşünebilirsiniz…Cilt altındaki ve vücudumuzdaki bütün kirlilikleri, toksinleri, zararlı maddeleri temizlerler. Bağışıklık sistemimizi güçlendirirler, enfeksiyonlara karşı korurlar. Vücuttaki kanserli hücrenin oluşumu, çoğalması, yayılmasını engellerler. Cilt kanseri de dahil, pek çek organ kanserinin çeşitli aşamalarında önleyici ve iyileştirici etki gösterirler. Ciltte  kolajen sentezini uyardığı, anti-aging, yara iyileşmesi, leke, akne vb daha bir çok durumda etkili oldukları, güneşin  zararlı etkilere karşı koruyucu olduğu gösterilmiştir.

Bu güçlü antioksidan içeriği alabilmek için….

Unutmayın!

En güçlü vitamin ve mineral kaynakları, koyu renkli taze & mevsimindeki meyve ve sebzelerdir. Ancak, antioksidan içeriğin,  meyvenin nerede yetiştiği, ne kadar taze olduğu ve nasıl saklandığı da önemlidir.  Onları,  besin öğesi kayıplarını önleyecek kurallar ölçüsünde, saklayın ve tüketin…  

Ayrıca, beslenmenin yetersiz olduğu durumlarda, diyet destek tabletlerinden yararlanın…..Uygun ürün seçimi ve ayrıntı için dermatologunuzdan & diyetisyeninizde yardım alın!