192017Kas

Küçük bir dokunuşla GENÇ bakışlar!

Göz çevresi, yüzdeki en hassas ve en ince bölge… Sevincimizi, kızgınlığımızı, uykusuzluğumuzu, sağlığımızı, ruhsal durumumuzu ve geçen yılların izlerini en çok gözlerimiz yansıtır. Duygularını daha yoğun yaşayan kişilerde alında, kaşların arasında ve göz çevresinde mimik kırışıklıkları daha fazla olur.  Gözyaşı oluğu adı verilen alt göz kapağının altındaki kanal, yaşla birlikte derinleşir ve alt göz kapağı uzar. Bu durum, yanak yağ yastıkçığının da çökmesiyle birlikte, yaşlanmanın en önemli belirtisidir. Gözaltımız, alttaki destek kemik dokusuna tutunan özel bir yağ desteğiyle çevrilidir. Yaş ilerledikçe yüzün kemik yapısı incelir ve geriye doğru hareket eder. Yağ yastıkçıkları incelir ve cilt aşağıya doğru sarkar. Gözaltında boşluk ve gölgeler oluşur

Gençliğin şifresi: HA

Göz çevresindeki yaşlanmayla mücadele etmek için doğru ürünleri tercih etmek, cildi düzenli temizlemek ve nemlendirici kullanmak gerekir.  Gençliğin en önemli şifrelerinden biri ise ‘Hiyalüronik asit’tir. Vücudumuzda, cildin bağ dokusunda bulunan doğal bir şeker aslında Hiyalüronik asit. Su moleküllerini bağlayarak cildi nemlendiriyor ve cildin elastikiyetini korumasına yardımcı oluyor. Yaşımız ilerledikçe cilt daha az hiyaluronik asit üretiyor. Kuruyan cilt, inceliyor. Çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlıyor. Bu nedenle bugün kremler başta olmak üzere kozmetik ürünlerinde hiyaluronik asit kullanılıyor. Biz de hiyalüronik asit içeren dolgularla cildin kaybettiği nemi ve hacmi geri kazanmasına yardımcı oluyoruz. Kaz ayakları, gözyaşı kanalı güçlendirilmesi, hacimlendirilmesi, alt göz kapağının yukarıya itilmesi, kaşlar, kaşlar arasındaki çatık çizgileri dahil pek çok bölgeye uygulama yapılıyor. Nem içeriği arttığı için cilt daha esnek, ışıltı, canlı ve gergin görünüyor. Kişi doğal, yenilenmiş, daha az yorgun, genç ve çekici bir görüntüyle sosyal hayatına geri dönebiliyor.

 Bu 3 faktöre dikkat!

Kötü bir uygulamadan kaçınmak için üç önemli faktöre dikkat etmek gerekir: Birincisi, işlemi yapan hekimin deneyimi ve uygulama tekniği. İkincisi, güvenli, uygun miktarda ve doğru ürün seçimi. Sonuncusu ise, hasta faktörü. Hastanın beklentilerini gerçekçi tutması, hekiminin önerilerine kulak vermesi çok önemlidir.

Doğru uygulamalarla mimikler kaybolmaz. Doğru uygulamayla hem kırışıklıkların giderilmesi hem de mimiklerin kullanılması mümkün. Uygulamalarda gerçek ifadelerin korunması her zaman öncelikli olmalı. Bazı durumlarda uygulamaları birkaç seansa bölerek ilerlemek en sağlıklı yaklaşım olur.