İnsan dokusuna uyumlu olan, özel üretilen iplerin ince bir iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan bir uygulamadır. Lokal anestezi ile uygulama yapma konforu sağlar. Tüm vücutta kullanılır. Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi gösterir. Estetik cerrahide bile kabul gören devrim niteliğinde bir yöntemdir. Hastayı sosyal hayatında tutarak tedavi olanağı sunan yöntem, kadın – erkek tüm hastalarda güvenle kullanılabilir.

Organik ip tedavisi nedir?

Son yıllarda geliştirilen ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir (cilt germe) lifting yöntemidir. Bu yöntemde cilt altına özel iplikler yerleştirilmektedir. Böylece lifting etkisi elde edilmektedir. Ayrıca bu yöntemin cilt kalitesini artırdığı ve bir anlamda yenileme etkisi de gösterdiği tespit edilmiştir.

Nerelere uygulanır?

Yüz, boyun ve vücutta birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede başarıyla kullanılmaktadır. Vücutta ise sarkmış kol altları ve bacak içleri için ideal tedavi yöntemlerinden birisidir.

Ayrıca deforme olmuş karın derisini toparlamakta da yardımcıdır.

Etkisi ne zaman başlar ve ne kadar sürer?

Vakanın ihtiyacı ve uygulama tekniğinin seçine bağlı olarak yapıldıktan hemen sonra cilt germe etkisi başlar. Cildin sıkılaşması ve gerçek lifting etkisinin ortaya çıkması birkaç haftayı bulur. Etki süresi 2 yıl devam eder.

AmeliyatsizYuzGerme

Uygulama nasıl yapılır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben cildinize lokal anestezi uygulanır.

Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, özel PDO (polidioksanon) iplikler uygulanır. PDO ipliklere cevap olarak cildiniz fibroblast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretimine başlar. Böylece lifting etkisi ikiye katlanmış olur.

Uygulama yapılacak alana anestezi uygulandıktan sonra tedavi edilecek bölgelere doktor tarafından özel iplikler yerleştirilir. Vakanın durumuna göre birçok uygulama yöntemi vardır. Hangisinin uygulanacağına doktor karar verir. Cildin sarkma durumuna göre uygulanan özel iplik sayısı 30 ile 100 arasında değişir.

Uygulama sonrası aradaki fark hemen görülebilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olur ve cildiniz giderek daha çok gerilir. Birkaç hafta sonra sonra nihai sonuç tamamen görülebilir hale gelir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürür.

Uygulama süresi yaklaşık 20 ila 30 dakikadır.

İplikle, Ameliyatsız Cilt Germe 

Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda, özellikle de yüz ve boyun kısmında sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Bunun sebebi cildimizin hacmin ve kollajenin azalmasıdır.

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona çok iyi bir alternatiftir. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulanabilen bir tekniktir.

Lifting etkisi hem uygulamanın kendisi tarafından hem de cildin uygulama sonrası doğal yollarla ürettiği fibroblast, kollajen ve elastin sayesinde gelir. Böylece lifting etkisi iki katına çıkar.

Eğer sizde aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az birini taşıyorsanız uygun bir adaysınız demektir.

– Yüzünüzde kırışıklıklar var ise

– Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise

– Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise

– Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise

– Çene altındaki cildiniz sarkıyor ise

– Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız…

Uygulamanın avantajları:

–  Kısa sürede uygulanır

–  Konforlu ve zararsızdır

–  Kolajen üretimini tetikler

–  İnce kırışıklıkları giderir

–  Kolay ve güvenlidir

–  Lokal anestezi altında uygulanır

–  Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir

–  Tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması mümkündür

–  Hiçbir yan etkisi yoktur

Konuyla İlgili Makaleler

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*