262019Mar

Cildinize özel bahar temizliği

Bu bahar cildinizde derinlemesine temizlemeye girişin.  Bunu yalnızca temizleyici ürünlerle yapamazsınız. Toptan bir değişime başlamak için ilk adım sigarayı bırakın: Sigara kullanımının cildinize en çok zarar veren faktörlerden biri olduğunu unutmayın. Cildi yaşlandıran, nem ve yağ dengesini kaybetmesine neden olan; üstelik cildin rengini değiştirerek mat ve cansız hale getiren sigarayı hayatınızdan çıkarın.

İkinci olarak beslenmenize dikkat edin. Güzel bir cilde sahip olmak için vücudumuzun yeterli vitamin ve minerale sahip olması gerekir. Bahar aylarında yağlı, karbonhidratlı, unlu yiyecekleri rafa kaldırın. Daha az alkol tüketmeye özen gösterin. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Bolca su içmeyi sakın unutmayın. Vücudunuzda
biriken toksinlerden kurtulmanın en basit yollarından biri bol bol su içmektir; bu sayede hem cildiniz yenilenecek hem de yaza daha formda gireceksiniz.

Cildinizi düzenli olarak temizleyin. Temizleyici seçerken cilt tipinize uygun olmasını tercih edin. Bu konuda dermatologunuzdan yardım alın. Günlük makyajınızı, yatmadan önce mutlaka temizleyin.

Güneşin tadını çıkarırken cildinizi korumayı ihmal etmeyin. Cilt tipinize uygun koruma faktörlü kremler güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlar ve güneş lekelerinin önlenmesine yardımcı olur. Gün içinde dışarıda vakit geçiriyorsanız güneş kreminizi makyaj altına sürülerek kullanılabilen  çeşitlerden de seçebilirsiniz.

Nemlendiriciler yardımıyla cildinize destek olun. Yaza girmeden önce cildinizin neme doymasını sağlamak için cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanın. Profesyonel cilt bakımlarından yardım alın.
Cildinizi nemlendirmek için sadece nemlendiriciler yeterli değildir. Yeterli nem; sağlıklı cilt tonusu; elastisitesi ve pürüzsüz genç bir görünüm için çok önemlidir. Günümüzde; cilt yüzeyinin altına enjekte edilen hyaluronik asit içeren enjeksiyonlar ile yeterli hidrasyon sağlanabilir.

Ayrıntı ve adres dermatologunuzdur.Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*