152015Oca
Kaşlar; doğal ve genç bakışlar için nasıl görünmeli?

Kaşlar; doğal ve genç bakışlar için nasıl görünmeli?

Kaşlar; üst yüzdeki tek estetik çizgi…Bakışları, ifadeyi, karakteri etkiler; yüz simetrisi ve dengesini kurar…Yaş ilerledikçe hacim kaybederler, aşağı doğru düşerler, feminen şeklini kaybederler ve kavisi bozulur. Bazen de, 30 lu yaşlarımızda da kaşlarımızın doğal şeklinden hoşlanmayabilir; değişiklik isteyebiliriz. Kaşların şeklindeki farklılıklar kişiye kızgın, sert, yorgun, üzgün, yaşlı, özgüvenini yitirmiş bir ifade kazandırabilir.

Yüksek kaş, geniş ve gergin göz kapakları, açıkgözler, genç ve dinamik görüntü belirtilerindendir. Fakat yaşlanma süreci, yerçekimi, ciltteki kolajen kayıpları kaşlarda aşağı düşme ve göz kapaklarının üzerinde “ kapüşonlu” bir görünüm oluşur. Ancak medikal antiaging yöntemler bu görünümü önleyebilir ve iyileştirebilir.

Uygun dozlarda botox enjeksiyonları ile kaşlar ve alın yukarı kaldırabilir, hiyaluronik asit dolgu maddesi enjeksiyonları ile kaş kavisi belirginleştirilebilir. Ayrıca, enjekte edilen hiyaluronik asit, cildin doğal kolajen üretimini destekleyerek daha dolgun, daha esnek bir göz kapağı cildi oluşmasını sağlar.

Doğal ve genç bakışlar için nasıl görünmeli?

  • Kaşlar ve gözkapağı arasındaki uygun boşluk olmalıdır. Bu boşluk 1 cm civarındadır.
  • İki kaş arasındaki mesafe, gözün uzunluğuyla eşit olmalıdır.
  • Birbirleri ile aynı hizada, uç kısımları hafifçe kesik ve yukarı doğru olmalıdır.
  • Kaşın çizdiği kavisin en yüksek noktası, yaklaşık gözbebeğinin dış kenarıyla aynı hizada olmalıdır.


Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*